weselne słodkości

Czy wesele może się obyć bez słodkości? Z pewnością nie! Wszak jest to okazja bardzo radosna i pełna wesołości, zatem podkreślenie tego faktu poprzez zapewnienie gościom pysznych słodkich przekąsek wydaje się znakomitym rozwiązaniem. Na co zatem warto postawić, co wybrać, by było smacznie? Jakie najnowsze propozycje przygotowali dla Par Młodych cukiernicy? Pora to sprawdzić!

Weselne słodkości – tort jest najważniejszy!

Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać, że kluczowym elementem weselnego stołu pod tym względem jest tort. Zwykle późnym wieczorem pojawia się on na sali, czym niewątpliwie wzbudza entuzjazm wszystkich. Warto jednak podkreślić, że dzisiejsze torty praktycznie nie przypominają już tych, które pojawiały się na weselnych przyjęciach jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Wszak kilkupiętrowy wypiek z kremem śmietanowym nie jest jedynym wyborem, cukiernicy proponują aktualnie znacznie więcej.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się dziś miedzy innymi wspaniałe torty metaliczne. nie tylko wspaniale się one prezentują, ale i niezwykle pyszne. Cudownie wyglądają zwłaszcza wtedy, kiedy ich piękne barwy stylowo odbijają się w blasku świec. Coraz powszechniej zamawia się dziś na weselne przyjęcia naked cakes, w tym przypadku mamy do czynienia z ciastem pozbawionym zewnętrznej warstwy polewy. Ma ono jednak zwykle całe mnóstwo owoców i kwiatów jadalnych, znakomicie wpisują się w klimaty rustykalne, które cieszą się ostatnio wielkim powodzeniem.

Jak najbardziej warto też postawić na torty, które wyglądają niczym utkane z koronki. Wykorzystuje się wówczas głównie krem maślany. Prostota w takim wydaniu to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Pary kochające kolory powinny zaś postawić na torty tęczowe, które zawierają w sobie idealny duet pysznego smaku oraz cudownego wyglądu.

Zamiast klasycznego tortu pojawić się mogą także ułożone w jego kształt babeczki czy minitorciki, to rozwiązanie jest dziś w naszym kraju coraz powszechniej stosowane. Ważne wszak jest to, żeby wypiek był odpowiednio skomponowany, smaczny i dostatecznie słodki, wówczas bowiem zachwyci na pewno każdego z weselnych gości!

Czekoladowa fontanna dedykowana łasuchom!

Na niejednym polskim przyjęciu weselnym pojawiają się także fontanny czekoladowe. Trudno wszak dziwić się temu, ta atrakcja bowiem nie tylko niebiańsko pysznie smakuje, ale również bardzo interesująco się prezentuje. Do wyboru Młoda Para ma zwykle różne typu czekolady (mleczna, gorzka, biała), decyduje się więc na tę, która najbardziej odpowiada jej preferencjom i gustom. Obok owej fontanny zawsze znajduje się mnóstwo pięknie pokrojonych i ułożonych owoców, które zamacza się w czekoladowej masie. To dobre rozwiązanie wówczas, gdy Wasi goście są wielkimi fanami słodkości!

Słodki stół strzałem w dziesiątkę!

Jeszcze do niedawna na weselach w naszym kraju pojawiały się właściwie tylko klasyczne stoły wiejskie. Dziś jednak mają one coraz więcej interesujących alternatyw, jedną z nich jak najbardziej jest również candy bar, zwany innymi słowy słodkim stołem. Coraz częściej bowiem pary decydują się na to, by słodkości nie stały na stołach, przy których siedzą goście, lecz aby jeden duży stół ze słodkościami gromadził wszystkie pyszności dla łasuchów.

Trzeba przyznać, że to rozwiązanie bardzo pięknie i stylowo się prezentuje. Oto bowiem w jednym miejscu mamy bardzo pokaźna ilość ciast, ciasteczek, babeczek, cukierków, pralinek, żelków, pączków i innego typu przysmaków. Goście bardzo chętnie do owego stołu podchodzą, biorąc dla siebie ulubione przysmaki i racząc się nimi.

A może słodkie prezenty dla gości?

Jeśli chodzi o słodkości, mogą one pojawić się na przyjęciu weselnym także w formie upominków dla gości. Wszak możecie przygotować dla nich na przykład wspaniale udekorowane pudełeczko z migdałami w czekoladzie, cukierkami czy muffinką. Dobrym rozwiązaniem jest także kolorowy lizak z podziękowaniami, sprawdzić się może tez niewielki słoiczek miodu albo powideł. Personalizowane słodkie upominki robią ostatnimi czasy coraz większą karierę – co bardzo cieszy wszystkich łasuchów.

Jakie inne znane konsultantom ślubnym słodkości można włączyć w dzień wesela, by było kolorowo i pysznie? Podpowiedziami służy Wam znakomity towesele.pl, na którym znajdziecie cały szereg bardzo interesujących patentów. Będzie słodko, będzie pysznie!